Kontakt

PRALNIA


 Techniczna 1
05-500 Piaseczno

 (22) 716-38-38

 lagoonpralnia@gmail.com

Godziny otwarcia

 Pon. - Pt.
800 - 1900

 Sob.
800 -1400

Facebook

Dlaczego my?

Naszym celem, oprócz Państwa zadowolenia z naszych usług jest również przedstawienie podstawowych różnic pomiędzy pralnią chemiczną, a systemem wodnego prania Lagoon.

 

 W pralniach chemicznych podstawowym środkiem ‘’czyszczącym’’ jest rozpuszczalnik, tzw. czterochloroetylen, który uważany jest za substancję wysoce szkodliwą dla środowiska i rakotwórczą dla człowieka. W Niemczech obecnie obowiązuje zakaz instalowania nowych pralni chemicznych w centrach miast, natomiast popularność zyskuje innowacyjna technologia Lagoon.

 

 Wiele słów krytycznych kierowanych jest pod adresem zakładów czyszczenia chemicznego odzieży, a szczególnie szkodliwego oddziaływania stosowanych rozpuszczalników na operatorów maszyn i środowiska naturalnego.

 -  Metoda Lagoon pozwala prać w wodzie  odzież  jeszcze do niedawna czyszczoną tylko chemicznie.

 - Zaprojektowano maszyny i urządzenia, które poprzez delikatną akcję mechaniczną w połączeniu z użyciem biodegradacyjnych środków chemicznych oraz dodatkowych substancji impregnujących, czyszczą i powodują, że woda nie przedostaje się do włókien pranej odzieży. 

- Lagoon jest to połączenie wody ze specjalnie biodegradującymi środkami w celu czyszczenia odzieży nie pozostawiając jak często bywa "nieprzyjemnego zapachu" charakterystycznego dla wielu tradycyjnych zakładów czyszczenia chemicznego odzieży.

- Środki  piorące  zawierają kolagen, który powoduje wyparcie cząstek wody z wnętrza włókna zapobiegając jego niszczeniu.

 

Wraz z Lagoon, pomagasz chronić środowisko naturalne. Lagoon nie korzysta z rozpuszczalników, a wszystkie stosowane środki ulegają biodegradacji.

 

Lagoon

 

- Szanuje włókna

 

- Chroni środowisko

 

- Odświeża kolory

 

- Nadaje ubraniom świeży zapach

 

- Zapewnia wysoki poziom czystości

 

Lagoon  jako unikalny system wodnego prania tkanin delikatnych, jako jedyny system czyszczenia na świecie, posiada certyfikat Woolmark.